Networking Talks 2021

Agile Turkey
3 min readMay 31, 2021

--

2021 Agile Talks etkinliklerimizin 3.sü olan Networking Talks’u 2 Mayıs Pazar günü bizimle olan 40 konuğumuz ile gerçekleştirdik. Evet, 40 konuğumuz diyoruz çünkü etkinliğimiz boyunca 40 konuğumuz da konuşmacı olarak bize katıldılar.

Nasıl mı?

Networking Talks’da da ilk kez yeni bir deneyim yaşayarak alışılagelmiş dijital araçların dışında farklı bir araç olan “SpatialChat” üzerinden etkinliğimizi hem görüntülü sohbet ederek hem de etkinlik boyunca konuklarımızın oluşturduğu sohbet grupları arasında özgürce hareket ederek gerçekleştirdik.

Spatial Chat’i daha önce deneyimlememiş ve hatta ilk kez duymuş da olabilirsiniz. Gelin isterseniz öncelikle nasıl bir platform olduğunu ve online hayatımıza ne gibi yenilikler vadettiğini paylaşalım.

Spatial, şirket ortamlarında yapılan kokteyllerdeki sohbeti ya da konferans aralarında katılımcılarla tanışma, ilişki geliştirme fırsatlarını online ortama taşıyor. Uygulamada bir müzik eşliğinde lobide konuklarınızı karşılayabiliyor, farklı konseptlerde oluşturabildiğiniz odalarda dilediğiniz konularda sohbet imkanı bulabiliyorsunuz. Uygulamanın en ilgi çekici özelliklerinden birisi de yanına yaklaştığınız kişilerin sesini duymaya başlayıp sohbete katılabilirken, dilediğinizde uzaklaşıp farklı bir grubun sohbetine de dahil olabiliyorsunuz.

Bu kısa bilgilendirmenin ardından yine birbirinden değerli konu paylaşımlarının ve fikir alışverişlerinin yer aldığı, tüm konuklarımızın memnuniyeti ve olumlu geri bildirimlerini almış olmanın mutluluğunu yaşadığımız etkinliğimize geri dönelim.

Zamanın nasıl geçtiğini anlayamadığımız etkinliğimiz için biraz daha detay verecek olursak; Agile Turkey takımı olarak tüm konuklarımızı sanal olarak oluşturduğumuz lobide müzik eşliğinde karşıladık.

Sürpriz bir broadcast yayını ile tüm konuklarımıza etkinliğimizin amacı ve oluşturduğumuz sohbet programının akışına ait paylaşımları yaparak, ilk kez konuklarımızla birlikte deneyimleyeceğimiz SpatialChat’i nasıl daha verimli kullanabileceklerine dair kısa bilgilendirmelerimizi de aktarmış olduk.

Peki Sohbetler Nasıl Başladı?

Agile Turkey İçgörü Anketi’mizin katılımcılarının vermiş olduğu yanıtlarından elde ettiğimiz, katılımcılar tarafından en çok merak edilen ve tartışılması en çok talep edilen iki temayı seçtik.

Bu doğrultuda, 1 numaralı odamızın temasını “Dönüşüm Deneyimleri ve Değişime Direnç”, 2 numaralı odamızın temasını ise “Takım Olmak ve Takım Anlaşmaları” olarak belirledik.

Konuklarımızın odalara doğru yaptığı geçişle birlikte odalarımızda Agile Turkey takımından fasilatörlerimizin konuklarımızı icebreaker aktiviteleri ile karşılamasıyla, sohbetlerimiz başlamış oldu. Dileyen konuklarımız ise odalar ve lobi arasında geçişler yaparak daha farklı konular, fikirler, deneyimler ve paylaşımlar yaparak bizlere eşlik etmiş oldular.

Networking Talks duyurumuzda da belirttiğimiz bu etkinliğimizde tüm katılımcılarımız oyunun bir parçası olarak, bizlere konuk oldular ve sahnede yer aldılar. Daha çok konuklarımız konuştu bizler dinledik, karşılıklı deneyim paylaştık, beslendik ve çok keyif aldık☺

Bir sonraki etkinliğimizde buluşmak dileğiyle, hoşça kalın.

--

--