Agile Turkey
2 min readApr 3, 2019

Agile Talks Episode 3’ün Ardından…

Geçtiğimiz Cumartesi(30 Mart) Agile Talks’un 3. etkinliğini rekor bir katılım ile gerçekleştirdik. Birbirinden değerli konu ve konuşmacıların yer aldığı etkinliğimizde, katılımcıların memnuniyeti ve olumlu geri bildirimlerini almış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Günün ilk konuşmacısı ING Bank’tan Arda Samık oldu. “Acil” değil “Agile” dönüşüyoruz başlığı altında; iyi bir ekip ile başarılı projelere imza atılabileceğinden, overall projeyi tamamlamaya çalışmaktan ziyade MVP odaklı ilerlemenin faydalarından bahsetti. Agile dönüşümün yavaş yavaş ve sindire sindire yapılması gerektiğini, sadece ritüelleri uygulayarak değil kültürel değişimi gerçekleştirmenin önemini vurguladı.

Doğuş Teknoloji’den Serdar Kalaycı ise “Çevik Dönüşümde Buzdağının Görünmeyen Yüzü” başlığıyla günün ikinci oturumunu gerçekleştirdi. Dönüşüm sürecinde ilk sprintlerde karşılaştıkları zorlukları ve bunları birer birer nasıl ortadan kaldırdıklarını anlattı. Ayrı lokasyonlarda çalışan ekipler arasında Agile süreçlerini nasıl düzenli hale getirdiklerini ve uygulamaya başladıklarından bahsetti. Agile olmanın en büyük gereksinimin şeffaf olmak ve hatanı kabul etmek olduğunu söyleyerek tüm katılımcıları bu konuda yüreklendirdi.

Günün son oturumunda ise Allianz Türkiye’den Tankut Hasbaş “Sürdürülebilir Değişimi Yönetmek ve Agile Yolculuk” başlıklı konuşmasında; aldıkları ilk Agile eğitimi ile başladıkları yolculuklarında; adım adım öğrendiklerini ve aldıkları aksiyonları bizimle paylaştı.

Zamanın nasıl geçtiğini anlayamadığımız bir Agile Talks daha bu şekilde sonlandı. Oturum aralarında katılımcılar ile yapılan keyifli röportajlarımızı Agile Turkey üzerinden takip edebilir, bir sonraki etkinliklerle ilgili yorum ve önerilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Etkinliğe katılan tüm katılımcılara ve Agile Turkey topluluğundaki herkese teşekkür ederiz. 27 Nisan’da gerçekleştireceğimiz bir sonraki etkinliğimiz için takvimlerinizi ayarlamayı unutmayın. Etkinlik ile ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Bir sonraki etkinlikte buluşmak dileğiyle.

Linkedin, Twitter, Slack

#agiletalks #agileturkey