Agile Talks Episode 2'nin Ardından

Agile Turkey
2 min readMar 25, 2019

--

2 Mart’ta gerçekleşen Agile Talks yine dolu dolu geçti. Keyifli ve bir o kadar da zengin içeriklerle birlikte zamanın nasıl geçtiğini anlayamadık.

Güne Ahmad Fahmy ile bir dakika boyunca squad yaparak başladık :). Kendisi kalabalık ve dikeyde kurulan takımlardan nasıl Agile Takımlar kurulabileceğinin örneklerini ve bu sürecin kolaylaştırıcılığını yaparken neler deneyimlediğini anlattı. Merak edenler için blogunda tüm detayları anlatmış: https://lnkd.in/e8ij9YT

Ecem Sert ve Yasemin Kapçı verdikleri pozitif enerji ve sunum senkronizasyonları ile Hepsiburada’da takımlarda kullandıkları Pair Rotation, Subject Rotation, Kaizen aktiviteleri gibi Agile pratiklerinden ve kendi iş süreçlerinde nasıl uyguladıklarından bahsettiler.

Günün son sunumunda ise bizlere Ahmet Akdağ eşlik etti. Organizasyonel çevik dönüşümleri, değişim-dönüşüm arasındaki farkları ve Enterprise Backlog’un nasıl oluşturulduğunu ve yönetildiğini dinledik. Zaman zaman yönelttiği sorular ile kendi iç dünyamızı sorgulamamıza da sebep olmadı değil.

Mini summit tadında geçen etkinliğimize katılan yaklaşık 100 kişiye teşekkür ediyoruz. Agile Talks’un bir sonraki etkinliği bu haftasonu yani 30 Mart’ta Kozyatağı Workinton’da. Şanslı bir katılımcıya Agile Turkey Summit 2019’a çekilişle bilet verilecek etkinliği şimdiden takvimlerinize ekleyin ;). Etkinlik detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

#agileturkey #agiletalks

--

--